Co je DAkkS?

GIC GmbH je akreditována DAkkS, to je důležitý faktor nejen pro nás a naši image, ale i pro naše zákazníky při výběru a nyní bych vám rád řekl „proč?“.

Jednak akreditace není jen potvrzením kompetence firmy, ale také neustálým zlepšováním a doplňováním znalostí, všichni, kteří mají akreditaci, musí každoročně projít akreditačními audity na shodu s požadavky normy ISO 17065 (norma požadavků na certifikační orgány). To umožňuje kontrolu stávajících znalostí, kontrolu dodržování požadavků na práci společnosti a také plnění legislativních norem. To zase „zákulisí“ zavazuje zaměstnance certifikačního orgánu a jejich auditory sledovat aktualizace standardů a neustále aktualizovat svůj znalostní případ, aby nepřišli o akreditaci.

Za druhé, proč zrovna DAkkS? A co je DAkkS?
DAkkS je německý akreditační orgán. Každý certifikační orgán, stejně jako jeho klienti, musí mít a provozovat systém managementu kvality. Pro certifikované orgány je upraveno speciálními normami - ISO 17065, ISO 17021 atd. Dax je kontrolní orgán - zda certifikační orgány dodržují tyto požadavky. Za zmínku stojí, že DAkkS, vzhledem k tomu, že je německým akreditačním orgánem a všichni víme o pedantství a trochu přílišném nadšení Němců, je jedním z nejpřísnějších kontrolních orgánů, který vyžaduje vyčítavé plnění všechny požadavky bez sebemenší odchylky. To ukazuje na obtížnost získání akreditace od tohoto orgánu a na obtížnost jejího udržení. Vypovídá to ale i o spolehlivosti těch certifikačních orgánů, které tuto akreditaci ve své firmě mají.

Za třetí, pro každého, kdo získá konkrétní certifikát, by měla být velmi důležitou položkou na vašem „kontrolním seznamu“ výběr certifikačního orgánu. S dobrým výběrem, dobrým certifikačním orgánem si totiž můžete být jisti další dlouhodobou a spolehlivou spoluprací a efektivní a kvalitní prací. Při výběru certifikačního orgánu určitě věnujte pozornost jejich akreditaci, recenzím / doporučením již certifikovaných společností v tomto orgánu, auditorům (jejich sídlo, jazyk komunikace, mentalita, kvalifikace, zkušenosti, případně předchozí spolupráce) GIC GmbH již má všechny toto a DAkkS to potvrzuje.
Kontaktujte nás
E-mail: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adresa: Fürther Str. 27, 90429, Norimberk, Německo
Rychlé odkazy
Copyright © 2021 Společnost GIC GmbH. Všechna práva vyhrazena.
Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek
DOBŘE