Co to jest DAkkS?

GIC GmbH posiada akredytację DAkkS, jest to ważny czynnik nie tylko dla nas i naszego wizerunku, ale także dla naszych klientów przy wyborze, a teraz chciałbym powiedzieć „dlaczego?”.

Po pierwsze, akredytacja to nie tylko potwierdzenie kompetencji firmy, ale także ciągłe doskonalenie i uzupełnianie wiedzy, wszyscy posiadający akredytację muszą corocznie przechodzić audyty akredytacyjne na zgodność z wymaganiami normy ISO 17065 (wymagania dla jednostek certyfikujących). Pozwala to sprawdzić posiadaną wiedzę, sprawdzić zgodność z wymaganiami dotyczącymi pracy firmy, a także wdrożenie norm prawnych. To z kolei „za kulisami” zobowiązuje pracowników jednostki certyfikującej i ich audytorów do śledzenia aktualizacji standardów i ciągłego aktualizowania swojego przypadku wiedzy, aby nie stracić akredytacji.

Po drugie, dlaczego właśnie DAkkS? A co to jest DAkkS?
DAkkS to niemiecka jednostka akredytująca. Każda jednostka certyfikująca, podobnie jak jej klienci, musi posiadać i obsługiwać system zarządzania jakością. W przypadku jednostek certyfikowanych regulują to specjalne normy – ISO 17065, ISO 17021 itd. Dax jest organem kontrolnym – czy jednostki certyfikujące spełniają te wymagania. Warto zauważyć, że DAkkS, z racji tego, że jest niemiecką jednostką akredytacyjną, ao pedanterii i nieco przesadnym entuzjazmie Niemców wszyscy wiemy, jest jedną z najbardziej rygorystycznych jednostek inspekcyjnych, co wymaga karygodnego wypełniania wszystkie wymagania bez najmniejszych odchyleń. Wskazuje to na trudności w uzyskaniu akredytacji od tego organu i trudności w jej utrzymaniu. Ale mówi również o wiarygodności tych jednostek certyfikujących, które posiadają tę akredytację w swojej firmie.

Po trzecie, dla każdego, kto ma otrzymać dany certyfikat, bardzo ważną pozycją na Twojej „liście kontrolnej” powinien być wybór jednostki certyfikującej. Rzeczywiście, mając dobry wybór, dobrą jednostkę certyfikującą, możecie być pewni dalszej długotrwałej i rzetelnej współpracy oraz efektywnej i wysokiej jakości pracy. Przy wyborze jednostki certyfikującej należy zwrócić uwagę na jej akredytację, recenzje/rekomendacje firm już certyfikowanych w tej jednostce, audytorów (ich lokalizacja, język komunikacji, mentalność, kwalifikacje, doświadczenie, ewentualnie dotychczasowa współpraca) GIC GmbH ma już wszystko to, a DAkkS to potwierdza.
Skontaktuj się z nami
Email: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Niemcy
Szybkie linki
Copyright © 2021 Firma GIC GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość
W porządku