DAkkS nedir?

GIC GmbH, DAkkS tarafından akredite edilmiştir, bu sadece bizim ve imajımız için değil, müşterilerimiz için de seçim yaparken önemli bir faktördür ve şimdi size “neden?” Diye anlatmak istiyorum.

İlk olarak, akreditasyon sadece şirketin yeterliliğinin bir teyidi değil, aynı zamanda sürekli iyileştirme ve bilginin yenilenmesidir, akreditasyonu olan herkesin ISO 17065 standardının (belgelendirme kuruluşları için gereklilik standardı) gerekliliklerine uygunluk için yıllık olarak akreditasyon denetimlerinden geçmesi gerekir. Bu, mevcut bilgileri kontrol etmenize, şirketin çalışması için gerekliliklere uygunluğu ve ayrıca yasal normların uygulanmasını kontrol etmenize olanak tanır. Bu da “perde arkası”, belgelendirme kuruluşunun çalışanlarını ve denetçilerini, akreditasyon kaybetmemek için standartların güncellemelerini takip etmeye ve bilgi durumlarını sürekli güncellemeye zorlar.

İkincisi, neden tam olarak DAkkS? Ve DAkkS nedir?
DAkkS bir Alman akreditasyon kuruluşudur. Her belgelendirme kuruluşu, müşterileri gibi, bir kalite yönetim sistemine sahip olmalı ve bu sistemi işletmelidir. Sertifikalı kuruluşlar için özel standartlarla düzenlenir - ISO 17065, ISO 17021, vb. Dax, belgelendirme kuruluşlarının bu gerekliliklere uyup uymadığını kontrol eden bir kuruluştur. DAkkS'in bir Alman akreditasyon kuruluşu olması ve Almanların bilgiçliğini ve biraz da aşırı hevesini bildiğimiz için, en sıkı denetim kuruluşlarından biri olduğunu ve bu kuruluşların sitemkar bir şekilde yerine getirilmesini gerektirdiğini belirtmekte fayda var. en ufak bir sapma olmadan tüm gereksinimler. Bu, bu kurumdan akreditasyon almanın zorluğuna ve bunu sürdürmenin zorluğuna işaret etmektedir. Ama aynı zamanda şirketlerinde bu akreditasyona sahip olan belgelendirme kuruluşlarının güvenilirliğinden de bahsediyor.

Üçüncüsü, belirli bir sertifika alacak olan herkes için, “kontrol listenizdeki” çok önemli bir madde, bir belgelendirme kuruluşunun seçimi olmalıdır. Gerçekten de, iyi bir seçim, iyi bir belgelendirme kuruluşu ile daha uzun vadeli ve güvenilir işbirliğinden ve etkili ve yüksek kaliteli çalışmadan emin olabilirsiniz. Bir belgelendirme kuruluşu seçerken, akreditasyonlarına, bu kuruluşta halihazırda belgelendirilmiş şirketlerin incelemelerine / tavsiyelerine, denetçilere (konumları, iletişim dilleri, zihniyetleri, nitelikleri, deneyimleri, muhtemelen önceki işbirliğine) dikkat ettiğinizden emin olun. bu ve DAkkS Bunu onaylıyor.
Bize Ulaşın
E-posta: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Almanya
Hızlı Linkler
Telif Hakkı © 2021 Company GIC GmbH. Tüm hakları Saklıdır.
Bu web sitesi, en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Peki