Czym jest norma ISO 45001?

Norma ISO 45001, ta norma pozwala Twoim pracownikom na jasne wykonywanie zadań bez obawy o ich zdrowie i życie, ponieważ ta norma jest ukierunkowana na „Systemy BHP”. Norma ta ma na celu zmniejszenie do zera ryzyka wypadków w miejscu pracy. Jeśli firma posiada ten standard, to otwarcie deklaruje, że wszystkie warunki pracy są przestrzegane zgodnie z przepisami i są bezpieczne. Takie gwarancje pomagają pracownikom czuć się bezpiecznie oraz pracować bardziej poprawnie i wydajnie.

Jakie są cele standardu?

Głównym zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy. W celu nie tylko ochrony życia i zdrowia pracowników, ale także zwiększenia ich efektywności. W końcu stworzenie bezpiecznego środowiska jest jednym z głównych mechanizmów napędzających przedsiębiorstwo. Ponadto, przestrzegając wszystkich norm i wymagań prawnych, możesz wykluczyć możliwość wystąpienia siły wyższej.


Kto potrzebuje standardu?

Ponieważ norma ISO 45001, jeden ze standardów zarządzania, przyda się wszystkim organizacjom, które chcą poprawić efektywność przedsiębiorstwa i ogólnie chronić swoich pracowników, a także nauczyć się zarządzać, oceniać ryzyko i szanse, a także planować doradzanie działań. Standardowe dopasowanie:
  • Dla każdej firmy, czy to firmy wysokiego ryzyka, czy firmy niskiego ryzyka.
  • Dla wszystkich firm zajmujących się produkcją niebezpieczną
  • Firmy produkujące lub świadczące usługi, a także społeczności samorządowe
  • Dla wszystkich, którym zależy na bezpiecznym środowisku pracy firmy

Korzyści z ISO 45001?

Norma została opracowana, aby móc zmniejszyć ryzyko wypadków przy pracy. Głównym zadaniem jest stworzenie bezpiecznego środowiska pracy i dbanie o pracowników, ale to nie wszystko, nie należy zapominać również o takich zaletach jak:
  • Ryzyko wypadków spada do zera;
  • Poprawa wydajności pracy poprzez skrócenie przestojów;
  • Zmniejszenie kosztów ubezpieczenia;
  • Znajomość praw i przepisów
  • Pozyskiwanie nowych klientów, okazywanie mojej troski i zaangażowania w ochronę pracy i tworzenie bezpiecznego środowiska.
Ponadto, ponieważ standard jest uznawany na poziomie międzynarodowym, ma wpływ na wejście na rynki międzynarodowe i będzie tylko towarzyszył temu celowi. Nie zapominajmy też o konsumentach, bo ważna jest dla nich nie tylko jakość, ale także bezpieczeństwo, a bezpieczna produkcja, zgodna z normami, jest dla konsumenta gwarantem i powoduje oznakę niezawodności, co daje przewagę na rynku , wśród firm niecertyfikowanych.
Skontaktuj się z nami
Email: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Niemcy
Szybkie linki
Copyright © 2021 Firma GIC GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość
W porządku