ISO 45001 standardı nedir?

ISO 45001 standardı, bu standart, çalışanlarınızın sağlık ve yaşamlarından endişe duymadan görevlerini net bir şekilde yerine getirmelerini sağlar, çünkü bu standart "Sağlık ve Güvenlik Sistemleri"ni hedef almaktadır. Bu standart, iş yerinde kaza riskini sıfıra indirmek için tasarlanmıştır. Bir firma bu standarda sahipse, tüm çalışma koşullarının yönetmeliklere uygun olarak gözetildiğini ve güvenli olduğunu açıkça beyan eder. Bu tür garantiler, çalışanların kendilerini güvende hissetmelerine ve daha doğru ve verimli çalışmalarına yardımcı olur.

Standardın amaçları nelerdir?

Ana görev, işyerinde çalışanların güvenlik düzeyini artırmaktır. Çalışanların sadece hayatlarını ve sağlıklarını korumak değil, verimliliklerini artırmak için. Sonuçta, güvenli bir ortamın yaratılması, bir işletmeyi yönlendiren ana mekanizmalardan biridir. Ayrıca, tüm yasal normları ve gereklilikleri gözlemleyerek, mücbir sebep olasılığını dışlayabilirsiniz.

Kimin bir standarda ihtiyacı var?

Yönetim standartlarından biri olan ISO 45001 standardı, işletmenin verimliliğini artırmak ve genel olarak çalışanlarını korumak isteyen tüm kuruluşlar için faydalı olacaktır, ayrıca riskleri ve fırsatları değerlendirmeyi, planlamayı nasıl yöneteceğini de öğrenecektir. tavsiye eylemleri. Standart uyum:
  • Herhangi bir şirket için, yüksek riskli bir şirket veya düşük riskli bir şirket olabilir.
  • Tehlikeli üretimde yer alan tüm şirketler için
  • Yerel yönetim topluluklarının yanı sıra hizmet üreten veya sağlayan şirketler
  • Şirketin güvenli çalışma ortamını önemseyen herkes için

ISO 45001'in Faydaları?

Standart, iş kazası riskini azaltabilmek için geliştirilmiştir. Ana görev, güvenli bir çalışma ortamı yaratmak ve çalışanlarla ilgilenmektir, ancak hepsi bu kadar değil, ayrıca aşağıdaki avantajları da unutmamalıyız:
  • Kaza riski sıfıra meyillidir;
  • Arıza süresini azaltarak işgücü verimliliğini artırmak;
  • Sigorta maliyetlerinin düşürülmesi;
  • Kanun ve yönetmelikler hakkında bilgi sahibi
  • Yeni müşteriler çekmek, emek korumasına özen ve bağlılığımı göstermek ve güvenli bir ortam yaratmak.
Ayrıca standart uluslararası düzeyde kabul gördüğü için uluslararası pazarlara girişte etkilidir ve sadece bu amaca eşlik edecektir. Tüketicileri de unutmamalıyız, çünkü onlar için sadece kalite değil, aynı zamanda güvenlik ve standartlara uygun güvenli üretim, tüketici için bir garantördür ve piyasada avantaj sağlayan bir güvenilirlik işaretine neden olur. , sertifikasız şirketler arasında.
Bize Ulaşın
E-posta: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Almanya
Hızlı Linkler
Telif Hakkı © 2021 Company GIC GmbH. Tüm hakları Saklıdır.
Bu web sitesi, en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Peki