Co je to norma ISO 9001?

ISO 9001 je základem dobrého řízení společnosti!
ISO 9001 -systém řízení, který vyhodnocuje řízení pracovních procesů za účelem zlepšování kvality produktů a služeb. Jde o celosvětově nejrozšířenější normu, na jejímž základě je ve firmách vybudován systém managementu kvality (QMS), neboť norma má všechna potřebná kritéria pro následné zlepšování.
ISO 9001 je součástí9000 standardní řadajsou mezinárodní normy, které popisují požadavky na systém managementu kvality firem. ISO (International Organization for Standardization) je mezinárodní organizace pro normalizaci.

Kde norma platí?

Úkolem každé společnosti je zlepšit kvalitu zboží a služeb tak, aby byl spotřebitel spokojen. K dosažení tohoto cíle existuje řada norem, které zahrnují řadu požadavků zaměřených na zlepšování a možnost řízení kvality. Součástí standardů jsou nástroje pro řízení firemního systému. A normy ISO pokrývají všechny aspekty řízení kvality. Norma ISO 9001 je zaměřena na zlepšení systému managementu. Systém managementu je struktura, která zahrnuje přístup, jehož dodržováním může společnost dosáhnout kvalitního konečného výsledku. V ideálním světě mohou všichni zaměstnanci vždy vykonávat jakékoli úkoly stejně dobře, ale ve skutečnosti je vše úplně jinak. Právě z tohoto důvodu potřebuje každý zaměstnanec jasné pokyny a požadavky pro plnění zadaných úkolů.

Kdo potřebuje standard?

Některé podniky mají pocit, že se jim daří dobře a nepotřebují standard. Ale pokud toto čtete a dostali jste se do tohoto bodu, je pravděpodobné, že již potřebujete standardizaci. ISO 9001 potřebujete, pokud:
- Plánujete vstoupit na mezinárodní trh?? Mezinárodní společnosti velmi často žádají potvrzení o kvalitě výroby zboží, protože norma ISO 9001 je mezinárodní a mnoho dveří je pro ni otevřeno.
- Zlepšení image a významu mezi konkurenty na trhu. Po absolvování certifikace podle tohoto standardu informujete své spotřebitele o kvalitě výroby zboží a také jim poskytujete záruky, díky čemuž jste lepší na pozadí ti, kteří ji nemají.
- Účast ve výběrových řízeních. Výběrová řízení mají také své vlastní požadavky a tyto požadavky často zahrnují přítomnost QMS

Výhody ISO 90001?

Na základě výše uvedeného jsou výhody viditelné pouhým okem:
· Možnost vstupu na mezinárodní trhy
· Zlepšení image společnosti
· Spotřebitelská důvěra
· Zvyšování konkurenceschopnosti na trhu
· Konkurenceschopnost nabídky
· Zlepšení aspektů výroby a poskytování kvalitních služeb
· Optimalizace procesů řízení.
Některé malé společnosti si mohou myslet, že je pro ně na používání standardů příliš brzy a jejich hlavním úkolem je nyní rozvoj podnikání. Ve spěchu za vývojem vám ale může uniknout jeden z nejdůležitějších nástrojů, stejný MANAGEMENT vývoje, koncept, který by měla mít každá firma či organizace, od malé po velkou, protože jasně a správně nastavené úkoly a cíle doprovázejí pouze úspěšné podnikání rozvoje a pomoci stát se lepšími.
Kontaktujte nás
E-mail: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adresa: Fürther Str. 27, 90429, Norimberk, Německo
Rychlé odkazy
Copyright © 2021 Společnost GIC GmbH. Všechna práva vyhrazena.
Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek
DOBŘE