Czym jest norma ISO 9001?

ISO 9001 to podstawa dobrego zarządzania firmą!
ISO 9001 -system zarządzania, który ocenia zarządzanie procesami pracy w celu poprawy jakości produktów i usług. Jest to najpopularniejsza norma na świecie, na podstawie której w firmach budowany jest system zarządzania jakością (SZJ), gdyż norma posiada wszystkie niezbędne kryteria do dalszych usprawnień.
ISO 9001 jest częścią9000 linii standardówto międzynarodowe standardy opisujące wymagania dotyczące systemu zarządzania jakością w firmach. ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) to międzynarodowa organizacja normalizacyjna.

Gdzie obowiązuje norma?

Zadaniem każdej firmy jest podnoszenie jakości towarów i usług tak, aby konsument był zadowolony. Aby osiągnąć ten cel, istnieje szereg norm, które zawierają szereg wymagań mających na celu doskonalenie i możliwość zarządzania jakością. Standardy obejmują narzędzia do zarządzania systemem firmy. A normy ISO obejmują wszystkie aspekty zarządzania jakością. Norma ISO 9001 ma na celu doskonalenie systemu zarządzania. System zarządzania to struktura zawierająca podejście, dzięki któremu firma może osiągnąć jakościowy wynik końcowy. W idealnym świecie wszyscy pracownicy mogą zawsze równie dobrze wykonywać dowolne zadania, ale w rzeczywistości wszystko jest zupełnie inne. Z tego powodu każdy pracownik potrzebuje jasnych instrukcji i wymagań dotyczących realizacji przydzielonych zadań.

Kto potrzebuje standardu?

Niektóre firmy uważają, że radzą sobie dobrze i nie potrzebują standardu. Ale jeśli to czytasz i dotarłeś do tego punktu, prawdopodobnie już potrzebujesz standaryzacji. Potrzebujesz ISO 9001, jeśli:
  • Czy planujesz wejść na rynek międzynarodowy?? Bardzo często firmy międzynarodowe proszą o potwierdzenie jakości produkcji towarów, ponieważ norma ISO 9001 jest międzynarodowa i wiele drzwi jest dla niej otwartych.
  • Poprawa wizerunku i znaczenia wśród konkurentów rynkowych. Po przejściu certyfikacji według tego standardu informujesz swoich konsumentów o jakości produkcji towarów, a także dajesz im gwarancje, co czyni Cię lepszym na tle tych, którzy jej nie mają.
  • Udział w przetargach. Przetargi mają również swoje własne wymagania i często wymagania te obejmują obecność SZJ

Korzyści z ISO 9001?

Na podstawie powyższego zalety są widoczne gołym okiem:
  • Możliwość wejścia na rynki międzynarodowe
  • Poprawa wizerunku firmy
  • Zaufanie konsumentów
  • Wzrost konkurencyjności na rynku
  • Konkurencyjność przetargu
  • Doskonalenie aspektów produkcji i świadczenie wysokiej jakości usług
  • Optymalizacja procesów zarządzania.
Niektóre małe firmy mogą pomyśleć, że jest za wcześnie, aby stosować standardy, a ich głównym zadaniem jest obecnie rozwój biznesu. Ale w pośpiechu do rozwoju może zabraknąć jednego z najważniejszych narzędzi, tego samego ZARZĄDZANIA ROZWOJEM, koncepcji, którą powinna mieć każda firma czy organizacja, od małej do dużej, bo jasno i poprawnie postawione zadania i cele towarzyszą tylko udanemu biznesowi rozwój i pomoc w stawaniu się lepszym.
Skontaktuj się z nami
Email: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Niemcy
Szybkie linki
Copyright © 2021 Firma GIC GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość
W porządku