Czym jest standard IFS Food?

IFS Food - to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności, norma ta zapewnia i monitoruje jakość żywności, a także przebieg kontroli bezpieczeństwa żywności oraz poziom jakości producenta. Standard został opracowany przez członków Stowarzyszenia Detalistów Włoch, Niemiec, Francji, w celu uzyskania niezbędnych wymagań dotyczących jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych, zapewnienia jakości pracy dostawców żywności, którzy wytwarzają produkty pod własnymi markami.

Jakie są cele IFS Food?

Jak wspomniano wcześniej, głównym zadaniem jest zapewnienie jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych. Usystematyzowanie procesów oraz wdrożenie jasnych instrukcji i wymagań pozwala na zabezpieczenie produktów. Również sieci handlowe biorą na siebie dużą odpowiedzialność wobec konsumenta, jeśli produkty na ich półkach pochodzą od niezweryfikowanych dostawców, a w celu zmniejszenia ciężaru odpowiedzialności i ochrony konsumenta istnienie normy wskazuje na niepodważalną jakość produktu i staje się priorytetem przy wyborze dostawcy, co generalnie ułatwia wybór dostawcy. a konsument otrzymuje produkt wysokiej jakości.

Korzyści ze standardu IFS Food?

Zalety tego standardu są łatwe i widoczne gołym okiem, najbardziej oczywista jest możliwość wejścia na rynki międzynarodowe, ponieważ standard został opracowany przez uczestników z różnych krajów i ma charakter międzynarodowy, jest również obowiązkową i ważną częścią wejścia na rynek rynek miedzynarodowy. Ciągłe doskonalenie i optymalizacja procesów to również część zalet tego standardu, ponieważ wdrożenie jasnych wymagań szybko zmniejsza ryzyko przestojów produkcyjnych do zera, a znajomość zadania i zrozumienie procesów pozwala wyeliminować zbędne czynności lub nieprawidłowości w pracy, co również podniesie jakość i bezpieczeństwo produktu. W ślad za tym zarządzanie wewnętrzne poprawia również swoją efektywność dzięki temu, że wszystkie procesy są transparentne, zrozumiałe i jasne. Jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne, to oczywiście obecność normy daje konsumentowi zrozumienie jej jakości i chroni ją przed produktami niskiej jakości. I oczywiście element wizerunkowy firmy może się znacznie poprawić.
Skontaktuj się z nami
Email: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Niemcy
Szybkie linki
Copyright © 2021 Firma GIC GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość
W porządku