IFS Food standardı nedir?

IFS Gıda - uluslararası bir gıda güvenliği standardıdır, bu standart gıdanın kalitesini ve ayrıca gıda güvenliği denetimlerinin ilerlemesini ve üreticinin kalite seviyesini sağlar ve izler. Standart, gıda ürünlerinin kalitesi ve güvenliği için gerekli şartları sağlamak, kendi markaları altında ürün üreten gıda tedarikçilerinin kaliteli çalışmalarını sağlamak amacıyla İtalya, Almanya, Fransa Perakendeciler Birliği üyeleri tarafından geliştirilmiştir.

IFS Food'un hedefleri nelerdir?

Daha önce de belirtildiği gibi, ana görev gıda ürünlerinin kalitesini ve güvenliğini sağlamaktır. Süreçlerin sistemleştirilmesi ve net talimatların ve gereksinimlerin uygulanması, ürünleri güvence altına almanıza olanak tanır. Ayrıca perakende zincirleri, raflarındaki ürünlerin doğrulanmamış tedarikçilerden olması durumunda tüketiciye karşı büyük bir sorumluluk üstlenmekte ve sorumluluk yükünü azaltmak ve tüketiciyi korumak için bir standardın varlığı ürünün tartışılmaz kalitesini göstermektedir. genellikle tedarikçi seçimini kolaylaştırır ve tüketici kaliteli bir ürün alır.

IFS Food standardının faydaları?

Bu standardın avantajları kolay ve çıplak gözle görülebilir, en bariz olanı uluslararası pazarlara girme olasılığıdır, çünkü standart farklı ülkelerden katılımcılar tarafından geliştirilmiştir ve uluslararasıdır, aynı zamanda uluslararası pazarlara girmenin zorunlu ve önemli bir parçasıdır. Uluslararası market. Süreçlerin sürekli iyileştirilmesi ve optimizasyonu da bu standardın avantajlarının bir parçasıdır, çünkü net gereksinimlerin uygulanması, üretim kesintisi riskini hızla sıfıra indirir ve ayrıca görev bilgisi ve süreçlerin anlaşılması, gereksiz olanları ortadan kaldırmayı mümkün kılar. Kaliteyi ve ürün güvenliğini de artıracak, işten kaynaklanan eylemler veya düzensizlikler. Bunu takiben, tüm süreçlerin şeffaf, anlaşılır ve açık olması nedeniyle iç yönetim de etkinliğini artırmaktadır. Dış etkenlere gelince, Doğal olarak bir standardın mevcudiyeti, tüketiciye kalitesini anlamasını sağlar ve onu düşük kaliteli ürünlerden koruyacaktır. Ve elbette, şirketin imaj bileşeni önemli ölçüde gelişebilir.
Bize Ulaşın
E-posta: help@certgic.com
Telefon: +49 91128707018
Adres: Fürther Str. 27, 90429, Nürnberg, Almanya
Hızlı Linkler
Telif Hakkı © 2021 Company GIC GmbH. Tüm hakları Saklıdır.
Bu web sitesi, en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Peki